Wynajem aut w Polsce jeszcze kilkanaście lat temu był usługą dostępną tylko dla ludzi dobrze usytuowanych. Wiele osób korzystało z wynajętych samochodów służbowo. Na rynku pojawiały się pierwsze znane sieciówki z cenami dość wysokimi jak na portfel przeciętnego Kowalskiego. Jednak obecnie czasy się zmieniły, a dobra, tania wypożyczalnia samochodów znajduje się w praktycznie każdym większym mieście. Jak ewoluowało wypożyczanie samochodów w Polsce?
Duża konkurencja
Gdy w Polsce usługę wynajmu samochodów świadczyło tylko kilka wypożyczalni, mogły one windować ceny. Obecnie sytuacja wygląda nieco inaczej. Na rynku nie królują już tylko międzynarodowe sieciówki z cenami pasującymi bardziej do zarobków mieszkańców Europy Zachodniej niż Polaków. Powstało wiele rodzimych firm oferujących tę usługę. Konkurencja między nimi jest zacięta i na rynku pozostają tylko ci gracze, którzy oferują najwyższą jakość za najniższą cenę. Klienci mają szeroki wybór modeli samochodów, wypożyczalnie oferują wiele punktów odbioru auta. Wynajem auta stał się niezwykle popularny nie tylko w kręgach biznesowych. Auto w stolicy można wypożyczyć już za kilkadziesiąt złotych dziennie!
Samochód dla każdego
Ceny najmu ekonomicznego auta są tak niskie, że korzystanie z tej usługi stało się powszechne. Wiele osób stwierdziło, że nie potrzebuje samochodu na co dzień, bo używa go tylko w weekendy lub jeszcze rzadziej. Dlatego zamiast kupować swoje auto i regularnie opłacać jego ubezpieczenie, przeglądy techniczne i naprawy, wolą po prostu wynająć samochód wtedy, gdy go potrzebują. W dobie Internetu nie jest to tylko łatwe, ale i opłacalne. Jeśli przy pomocy kilku kliknięć zarezerwujemy sobie auto odpowiednio wcześniej, cena za wynajem może być jeszcze niższa. Wynajęcie auta może być drogie, jeśli… zdecydujemy się na luksusowy model, na zakup którego raczej nieprędko będzie nas stać. Jednak raz na jakiś czas można pokusić się o wypożyczenie go na weekend, by rozkoszować się trasą i sprawdzić, jak auto z wyższej półki poradzi sobie podczas wycieczki.